Samorząd Uczniowski
    S. R.  "Dziub Dziub"
    Gazetka "Żaczek"
     Cheerleaders
    Taniec towarzyski
    Komputerowo-techniczne
    Kółko chemiczne
    Kółko fizyczne
    Kółko muzyczne
    Kółko angielskojęzyczne
    Kółko sportowe
    Kółko biologiczne
    Klub europejski
    Klub "Żyć Inaczej"
  
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót Do góry Strona główna

 

Zespół Taneczny "Swangirls"

Opiekun:  mgr inż. Janusz Wróbel
 

 

>>STRONA INTERNETOWA ZESPOŁU>>

 

Odrobina historii

Rok szkolny 2013/14

Trenujemy od września dosyć regularnie. Znów pojawiają się nowe osoby, inne odchodzą. Mało nas. W listopadzie pojawiły się nawet myśli, aby zakończyć działalność zespołu. Czasem trudno o odpowiednią mobilizację i troskę o zespół. Ale powoli uczymy sie nowych układów tanecznych.

Styczeń- luty 2014 roku to pierwsze nasze występy na poważnych meczach: pierwsza liga siatkówki TKS Nascon Tychy. (drugi mecz był nawet nadawany w telewizji Orange Sport)
Występ na tyle udany, że otrzymaliśmy propozycję występów na kolejnych meczach sezonu.

Znów wygrywamy!  
TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - 24 kwiecień 2014

 XII Rejonowy Turniej Zespołów Szkolnych w Aerobiku
3 miejsce - kwiecień 2014

Po tym występie i jeszcze kilku zaplanowanych, na które nie udało się zespołu zmobilizować aby wystąpił, zespół się rozpadł.


Rok szkolny 2012/13

Początek roku szkolnego i nagłe ożywienie. Pojawia się duża grupa uczennic z klasy pierwszej chcąca zasilić zespół. nasze plany staja się bardziej ambitne.
Prowadząca treningi przechodzi kurs instruktorów cheerleaders i coraz profesjonalnej podchodzimy do zajęć.

We wrześniu występujemy na dwóch turniejach piłki ręcznej zorganizowanych z okazji 55-lecie kobiecej piłki ręcznej w Tychach.

Rok szkolny 2011/12

W tym roku zespół przeżywał głęboki kryzys. W prawdzie tańczyło kilkanaście dziewczyn, ale z różnych roczników i szkół. Nadal są z nami absolwentki gimnazjum. Są już też uczennice ze szkół podstawowych. Jednakże żadna z grup nie była na tyle duża abyśmy mogli startować w konkursach szkolnych. Wystąpiliśmy jedynie wspólnie na Festiwalu Tańca w Bieruniu, gdzie otrzymaliśmy wyróżnienie.

W czerwcu grupa starsza i grupa młodsza zaprezentowały się podczas gali wręczenia medali piłkarkom ręcznym MOSM Tychy.

Rok szkolny 2010/11

Prawie rok bez ćwiczeń - uczennice opuściły szkołę i zespół się rozpadł. Ale z wiosną nastąpiła reaktywacja. Na początek staliśmy się zespołem działającym przy Zespole Szkół nr 2, składającym się z absolwentek, uczennic i kandydatek do Zespołu Szkół nr 2. I jako taki twór występujemy.

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce - marzec 2011

MIEJSKI TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU O PUCHAR DYREKTOR MZO
1 miejsce - kwiecień 2011
 

Rok szkolny 2009/10

Powoli doskonalimy nasze umiejętności i czekamy na dalszą możliwość występów. Odeszły z zespołu: Klaudia Merhut, Martyna Grzybek, Patrycja Skaźnik, Monika Marcińska, a pojawiły się: Roksana Brewka, Weronika Ślęzak, Wiola Wieczorek oraz na krótko kilka innych dziewczyn dziewczyn i chłopaków próbowało swych sił.
We wrześniu i październiku zespół występował na turniejach piłki ręcznej i nożnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU Tychy
1 miejsce
- marzec 2010

MIEJSKI KONKURS SZKOLNYCH ZESPOŁÓW CHEERLEADERS Tychy
3 miejsce
- 2010

WORLD DANCE - TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO Sosnowiec
 5 miejsce -
2010

Zespół z roku szkolnego 2008/2009
Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy z dużym animuszem od uzupełnienia wolnych miejsc po trzecioklasistkach. Pojawiły się nowe dziewczyny, pomysły i nowe układy. Wiosną odeszły Agata Błaszczyk i Marta Boruta, a na ich miejsce pojawiła się Klaudia Merhut i Iwona Rebizant. Opracowaliśmy też zasady działania zespołu.

MIEJSKI KONKURS SZKOLNYCH ZESPOŁÓW CHEERLEADERS
3 miejsce
- kwiecień 2009

TĘCZOWY KONKURS ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU
1 miejsce
- marzec 2009

MIEJSKI TURNIEJ ZESPOŁÓW SZKOLNYCH W AEROBIKU O PUCHAR DYREKTOR MZO
1 miejsce
- kwiecień 2009

FESTIWAL PIEŚNI I TAŃCA W LĘDZINACH
wyróżnienie
- kwiecień 2009

MIKOŁAJKOWY KONKURS ZESPOŁÓW TANECZNYCH MYSŁOWICE
udział - grudzień 2008

 

Zespół z roku szkolnego 2007/2008
W tym roku powstał nowy zespół taneczny, który przybrał nazwę "Swangirls". Opiekunem (z braku innych możliwości) został p. Janusz Wróbel. Zespół mimo czysto amatorskiego i rozrywkowego podejścia do pracy, okazał się być zdobywcą paru dobrych miejsc na przeglądach zespołów tanecznych. 
Tym razem postarano się tak pracować, aby w kolejnych latach nie musieć zaczynać od zera. Zakupiono kilka elementów strojów, dobrano uczennice z różnych roczników i z nadziejami spoglądano w przyszłość.

W zespole występowały: Klaudia Lorbiecka (szefowa i autorka choreografii), Agata Błaszczyk, Magdalena Foltyn, Kinga Klima, Monika Marcińska, Aleksandra Jetz, Karolina Klima, Małgorzata Skaźnik,  Klaudia Sroka, Monika Fuks

Zespól z lat 2004 - 2007
Po raz pierwszy zespół taneczny powstał pod opieką p. Krystyny Buczek i po kilku miesiącach ćwiczeń rozpoczął zdobywanie nagród i wyróżnień na przeglądach zespołów tanecznych. Zwłaszcza ostatni rok istnienia obfitował w liczne osiągnięcia. Niestety grupa składała się z dziewczyn z jednego rocznika, które opuściły mury naszej szkoły pozostawiając dobre wrażenie, kilka pucharów i potrzebę tworzenia nowego zespołu od podstaw.